Atrakcje turystyczne Szczawnica i okolica

0.0 km od centrum

Znakomite miejsce, by odciąć się na chwilę od codziennego zgiełku, wziąć głębszy oddech i zbliżyć się do natury. Park Górny, o powierzchni ok. 10 ha, wyróżnia się wyjątkowo bogatą szatą roślinną - obok gatunków rodzimych przyjęły się piękne gatunki egzotyczne. Park założono w 1824 r., a szczególny rozkwit zawdzięcza założycielowi uzdrowiska, Józefowi Szalayowi.

0.1 km od centrum

Pienińskie uzdrowisko szczyci się unikalnym stylem zabudowy. Postawione w połowie XIX stulecia pensjonaty, domy zdrojowe, wille i zakłady przyrodolecznicze na stałe wpisały się w miejski krajobraz. Bodaj najpiękniejsze budowle w całej Szczawnicy zbudowano w obrębie placu Dietla i ulicy Zdrojowej. Z eleganckiego grona warto wyróżnić “Szwajcarkę Górną” i “Pałac”.

0.2 km od centrum

W mieście i jego okolicy znajdują się liczne znakowane trasy rowerowe. Są wśród nich zarówno takie, które nadają się dla niedzielnych rowerzystów, trochę bardziej zaprawionych w pedałowaniu po górs...

0.2 km od centrum

Główna świątynia w uzdrowisku i trzeci przybytek parafii, której historia sięga połowy XIV w. Kościół św. Wojciecha BM w Szczawnicy to budowla neogotycka, zbudowana w latach 1882-1892 wg projektu S.E. Radzikowskiego. Zabytek sakralny wyróżnia się m.in. barwnymi polichromiami, drewnianymi rzeźbami czy zdobiącym ołtarz główny obrazem poświęconym przez papieża.

0.2 km od centrum

Obok wspomnianych zabytków architektury uzdrowiskowej, uwagę zwracają w miejscowości zabytki architektury sakralnej.Kościół św. Wojciecha BM (ul. Jana Wiktora 1a) został zbudowany w stylu neogotyck...

0.3 km od centrum

Hotelowy, acz ogólnodostępny basen z przyległą strefą SPA&Wellness. Kryty basen Budowlani w Szczawnicy posiada jedną nieckę, o wymiarach 16,5 na 8 metrów (głębokość 105-145 cm). Goście mogą nie tylko pływać, ale też korzystać z dodatkowych atrakcji: kaskady, dysz masujących, przeciwprądu itd. Do dyspozycją są też 3 sauny, jacuzzi i parę stref wymyślnego relaksu.

0.3 km od centrum

Lokalna instytucja przybliżająca turystom historię kurortu i najważniejsze postacie w dziejach Szczawnicy. Muzeum Uzdrowiska mieści się w reprezentatywnej posiadłości, wewnątrz urządzono 3 wystawy stałe. Ekspozycje prezentują zarówno specyfikę tutejszych wód i sposoby eksploatacji leczniczych źródeł, jak sylwetki zasłużonych osób czy dawne tradycje i obyczaje.

0.3 km od centrum

Inauguracja „Lata Pienińskiego” (lipiec) to impreza nastawiona na prezentację żywego w Szczawnicy folkloru góralskiego, którego przejawy każdy gość miasteczka ma okazję obserwować w mow...

0.3 km od centrum

To w tym miejscu każdy może skosztować największego skarbu Szczawnicy-Zdroju, jakim są wody naturalnie nasycone minerałami. Ich skład i działanie pozytywnie wpływają na organizm osób zmagających się z określonymi dolegliwościami. W uzdrowiskowej Pijalni Wód Leczniczych kuracjusze i turyści mogą się napić przynajmniej 6 rodzajów uzdrawiających eliksirów.

0.3 km od centrum

Zespół obiektów, w których świadczone są usługi przyrodolecznicze dla układu oddechowego lub ruchu, oparte na właściwościach zdrojów eksploatowanych w Szczawnicy. Wśród zabiegów oferowanych przez 3 sanatoria, kontynuujące dzieła Józefa Dietla, są m.in. kąpiele kwasowęglowe i mineralne, okłady borowinowe i parafinowe czy różne typy masaży oraz inhalacji.

0.5 km od centrum

Lasek modrzewiowy w szczawnickim Parku Górnym ściąga tłumy wypoczywających kuracjuszy, jednak pozwala również na dużo bardziej aktywną rekreację niż przesiadywanie na ławeczce i spacery. Tutejsza ścieżka zdrowia ma ok. 1 km długości i wszystkim chętnym podsuwa zestaw przydatnych ćwiczeń - idealnych do pracy nad kondycją czy uzupełnienia zabiegów uzdrowiskowych.

0.5 km od centrum

Zimą życie w Szczawnicy toczy się przede wszystkim na przygotowanych dla narciarzy trasach narciarskich, na wzniesieniach Palenica (722 m n.p.m.) i Szafranówka (742 m n.p.m.). Na szczyt góry z cent...

0.5 km od centrum

Całoroczny wyciąg, z którego chętnie korzystają narciarze, rowerzyści, górscy wędrowcy oraz wszyscy turyści, którzy mają ochotę na 3-minutową przejażdżkę. Trasa kolei na Palenicę ma nieco ponad 780 metrów długości (przy 263 m różnicy poziomów), w ciągu godziny obsługuje maksymalnie 2200 pasażerów. Ze szczytu (722 m n.p.m.) rozciągają się wspaniałe górskie widoki.

0.8 km od centrum

Tenis należy do najpopularniejszych form rekreacji, czy to nad morzem, czy to w górach, czy też gdziekolwiek indziej. Pienińskie uzdrowisko posiada kort o nawierzchni z ceglanej mączki, wyposażony dodatkowo w sztuczne oświetlenie, co pozwala na swobodną grę nawet do godziny 22:00. Sezon sportowy na obiekcie w Szczawnicy zwykle zaczyna się z początkiem maja.

1.2 km od centrum

Szczawnica-Zdrój to godna polecenia destynacja również dla miłośników wędkarstwa, a to dzięki bogactwu Dunajca. Bodaj najbardziej pożądaną zdobyczą jest pstrąg potokowy, łowiony “na muchę”. A są jeszcze przecież lipienie, głowacice… Warto też wybrać się na wody Jeziora Czorsztyńskiego dla szczupaków i okoni - nie wolno jednak łowić w granicach Parku Narodowego.

1.2 km od centrum

Wielka, szczególnie dla dzieci, atrakcja na południowym stoku Palenicy, zlokalizowana zaraz pod szczytem. Kręty i całkiem stromy tor - ponad 6% średniego nachylenia - zapewnia mnóstwo radosnych wrażeń. Trasa, po której mkną specjalne wózki, ma w sumie 570 m długości (21 m różnicy poziomów), do pokonania w 4 minuty. Zjeżdżalnia działa od wiosny do jesieni.

1.4 km od centrum

Zbudowana w 1989 przez lokalne PTTK Bacówka pod Bereśnikiem - niedaleko centrum Szczawnicy, a jednocześnie na progu “prawdziwych gór” Beskidu Sądeckiego. Na turystów czeka m.in. 51 łóżek w 7 pokojach - a dodatkowo “gleba” i pole namiotowe - domowa kuchnia, ognisko, różne imprezy i wspólne łazienki. Krótko rzecz ujmując: górskie schronisko w starym, dobrym stylu.

1.5 km od centrum

Jeden z obiektów sportowych uzdrowiska. Przynależy wprawdzie do hotelowej strefy rekreacji, jest jednak ogólnodostępny. Kort tenisowy pod Jarmutą to pełnowymiarowe boisko do "białego sportu", ze sztuczną nawierzchnią dywanową i może niezbyt rozbudowanym, lecz skutecznym systemem oświetlenia. Dla miłośników tenisa - ważny punkt na mapie  turystycznej Szczawnicy.

2.9 km od centrum

Przebywający w miasteczku sportowcy i wszyscy zwolennicy aktywnego wypoczynku mają szansę sprawdzić swoje siły na Międzynarodowy Bieg Masowy Pieniny (październik) wzdłuż potoku Grajcarek. Impreza o...

3.1 km od centrum

Lubianym zwłaszcza przez rodziny z dziećmi jest Festyn Ludowy „Biesiada Szlachtowska” (sierpień) odbywający się w Szlachtowej leżącej w gminie Szczawnica 3 km na wschód od miasteczka.Or...

3.2 km od centrum

Cerkiew Bogurodzicy Pokrownej, po II WŚ przekształcona w rzymskokatolicką świątynię. Kościół Matki Bożej Pośredniczki Łask w Szlachtowej pod Szczawnicą wzniesiono w latach 1895-1920. W przybytku wykorzystano sporo elementów wyposażenia wcześniejszych cerkwi, pamiętających nawet XVI w. Część skarbów przeniesiono do muzeum w Przemyślu, część zdobi kościół do dziś.

3.4 km od centrum

Jeżeli ktoś szuka sprawdzonych informacji, interesujących eksponatów czy frapujących ciekawostek na temat lokalnego folkloru - lepszego miejsca nie znajdzie. Wystawy tworzą m.in. przedmioty codziennego użytku z I poł. XX w., dzieła sztuki, fotografie czy wiernie zrekonstruowane wnętrze góralskiej chałupy. Muzeum Pienińskie nie pomija sylwetek zasłużonych ludzi.

4.4 km od centrum

Zabytkowa świątynia z XIV wieku, łącząca w sobie elementy gotyckie i barokowe. Kościół pw. Wszystkich Świętych wybudowano tuż nad rzeką - osuwanie się prezbiterium wymusiło gruntowną przebudowę, co nastąpiło w 1546 r. We wnętrzach kościoła zachowały się m.in. dawne freski, kunsztowne polichromie, kamienna chrzcielnica z XV w. oraz bogato zdobione, rokokowe ołtarze.

5.0 km od centrum

Greckokatolicka cerkiew z 1798 r. w stylu józefińskim, obecnie służąca jako świątynia filialna parafii w Szlachtowej. Kościół Jana Chrzciciela w Jaworkach niedaleko Szczawnicy prezentuje specyficzny miks elementów architektury klasycystycznej i późnobarokowej. We wnętrzach wzrok przyciągają zwłaszcza kunsztowne malowidła ścienne oraz ikonostas z XVIII w.

5.2 km od centrum

Jeździecką Odznakę Turystyki Górskiej PTTK można również w Stajni „Bukowinki” (Jaworki 6), gdzie zarówno początkujący, jak i zaawansowani miłośnicy jazdy konnej mogą szkolić swoje umiejętności na u...

5.2 km od centrum

Pieniński Festiwal Kultur Górskich: Łemków, Ruscaków i Górali (sierpień) to święto, którego celem jest przypomnienie o tyglu etnicznym, w jakim żyli niegdyś szczawniccy górale. Rusnacy i Łemkowie z...

5.3 km od centrum

Liczący ok. 800 m jar wśród skał wapiennych, gdzie w przeszłości na uśmiech fortuny liczyli poszukiwacze złota. Zakątek w Pieninach o szczególnie cennych walorach przyrodniczych. Obecność rzadkich gatunków roślin czy sowich gniazd przyczyniły się do powołanie rezerwatu w 1963 r. Przez Wąwóz Homole przebiega zielony szlak turystyczny, zaczynający się w Jaworkach.

5.3 km od centrum

Górski Ośrodek Szkolno-Wypoczynkowy “Pod Durbaszką”, który po wielu zmianach ma więcej wspólnego z obiektem kolonijnym niż klasycznym, górskim schroniskiem. Na turystów, głównie dzieci i młodzież, czeka tutaj 86 miejsc noclegowych, domowa kuchnia i parę różnych sposobów na relaks. Schronisko Durbaszka powstało na bazie dawnej bacówki, przerobionej na bazę harcerską.

5.4 km od centrum

Niewielki i zdecydowanie niezwykły ośrodek narciarski. Wyjątkowość wyciągu Pod Durbaszką polega przede wszystkim na tym, że leży w wyższych partiach Pienin, tuż przy polsko-słowackiej granicy. A ja...

5.4 km od centrum

Park rozrywki ukierunkowany na aktywny wypoczynek. Park Linowy ABlandia w Krościenku nad Dunajcem oferuje szereg atrakcji - nie tylko sprawnościowe tory przeszkód na wysokościach. Poza trasami linowymi o zróżnicowanym stopniu trudności turyści mają tutaj do dyspozycji m.in. 10-dołkowego minigolfa, kule wodne, kręgielnię retro czy dziecięcy plac zabaw.

5.4 km od centrum

Bodaj najsłynniejszy i najpiękniejszy szczyt w całych Pieninach. Ma w sumie 5 wierzchołków, jednak najmocniej wyróżniają się 3 skalne turnie, zbudowane ze skał wapiennych. Wokół Trzech Koron występują m.in. endemiczne Chryzantemy Zawadzkiego czy rzadkie motyle, niepylaki apollo. Górę można zdobyć podążając niebieskim szlakiem w Pienińskim Parku Narodowym.

5.5 km od centrum

Kultowe w pewnych kręgach miejsce na muzycznej mapie Polski. Klub o niezwykłej atmosferze powstał w 1997 r. w zrekonstruowanym budynku owczarni, przeniesionym z pienińskich polan pasterskich. Nie ma jednego profilu, koncerty i artyści prezentują różne gatunki. W Muzycznej Owczarni grały takie tuzy jak Nigel Kennedy, Jarosław Śmietana Kwartet czy Carrantouhill.

5.6 km od centrum

Kameralny, dysponujący mimo tego bardzo rozbudowaną ofertą ośrodek jeździecki. W stadninie rajd, położonej u stóp pienińskich szczytów, dobrze odnajdą się zarówno początkujący, jak też zaawansowani w temacie ujeżdżania miłośnicy hippiki. Obok lekcji czy spokojnych przechadzek, “Rajd” proponuje jeszcze wycieczki terenowe, kuligi oraz certyfikowane kursy.

6.0 km od centrum

Wyjątkowo wartościowy zabytek, zbudowany oryginalnie dla kartuzów na wzgórzu nad Dunajcem w XIV.w - dziś po słowackiej stronie granicy. Początkowo drewniany, z czasem przebudowany z pomocą kamieni i czerwonej cegły. W 1563 roku włości wraz z zespołem budynków Czerwonego Klasztoru trafiły w ręce szlachty. Do duchownych, tym razem kamedułów, powróciły w 1704 r.

6.7 km od centrum

Baza PTTK w paśmie Radziejowej, na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego w Beskidzie Sądeckim. Schronisko na Przehybie leży na wysokości 1175 m n.p.m., w pobliżu węzła szlaków turystycznych, co czyni z niego świetną bazę wypadową na górskie wycieczki. Na potrzeby turystów przygotowano m.in. 45 miejsc noclegowych, bufet i ofertę na imprezy okolicznościowe.

7.0 km od centrum

Położony w pasmie Małych Pienin niespełna 14-hektarowy obszar ochrony przyrody, wytyczony w 1961 roku - oryginalnie na nieznacznie mniejszym obszarze. Północno-zachodnie stoki Wysokiej (1050 m n.p.m.) prezentują wielką wartość ze względu na naturalny, górnoreglowy bór świerkowy. Na terenie Wysokich Skałek rośnie też wiele rzadkich, chronionych gatunków roślin.

7.3 km od centrum

Pierwszy Park Narodowy na terenie niepodległej RP, powołany do życia 26 V 1932 r. po ponad 10 latach starań. Aktualnie w granicach Polski, razem z otuliną, zajmuje powierzchnię ponad 5020 ha, z czego ok. 2340 to tereny ochronne. A jest o co dbać - żyje tu ok. 7 tys. gatunków zwierząt i rośnie 1,1 tys. gatunków roślin w tym endemiczne mniszki i pszonaki pienińskie.

7.6 km od centrum

Rezerwat o powierzchni niespełna 28 hektarów, wytyczony na obszarze Małych Pienin w 1963 roku. Choćby ze względu na unikalne krajobrazy w dolinie Białej Wody, tworzone przez skały polodowcowe i rzadkie na tym terenie, magmowe bazalty. Występują tutaj również cenne gatunki roślin. Przez rezerwat “Biała Woda” przebiega żółty szlak turystyczny z Jaworek.

8.9 km od centrum

Atrakcja obowiązkowa dla wszystkich turystów ściągających w Pieniny. I totalna niechęć do kajaków nie jest dobrą wymówką, mając na uwadze liczne flisackie tratwy - istotny element tradycji tutejszych górali. Sezon zwyczajowo trwa od kwietnia do października, najpopularniejsze trasy liczą 18-23 km. Wyprawom towarzyszą barwne legendy, opowiadane przez flisaków.

10.3 km od centrum

Niebywale atrakcyjny turystycznie region, pełen różnego rodzaju zabytków najwyższej, bo światowej klasy. Spisz to kraina historyczna w Karpatach Zachodnich. Jej słowacka część jest zdecydowanie większa - do szczególnie wartych polecenia miejscowości należą Stara Wieś Spiska, Poprad, Kieżmark, Stara Lubowla, Lewocza czy też słynny Czerwony Klasztor.

12.1 km od centrum

Gotycko-renesansowy zabytek, którego najstarsze części pochodzą jeszcze z I połowy XIV wieku. Zamek wybudował Kokosz Berzeviczy, by mieć na oku szlak handlowy na Węgry. Madziarska arystokracja sprawowała pełną kontrolę nad twierdzą aż do 1945 r. Muzeum zamkowe w Niedzicy może się poszczycić stylowym wyposażeniem oraz mroczną i krwawą opowieścią o Białej Damie.

12.3 km od centrum

Duży park rozrywki dla całej rodziny. W Spiskiej Krainie w Niedzicy turyści mają zapewniony i ruch na świeżym powietrzu, i seanse multimedialne, i ścieżkę edukacyjną. Przygotowano tutaj m.in. 2 parki miniatur, parę tras parku linowego, kilka placów zabaw dla dzieci, planetarium 3D, kino 9D, zjeżdżalnię pontonową, Golden Bungee, lasertag i wiele innych atrakcji.

12.6 km od centrum

Imponujące ruiny potężnej niegdyś twierdzy, wybudowanej jeszcze w XIII w. Zamek w Czorsztynie bronił szlaku handlowego z Krakowa do Budy, a jednocześnie stanowił zaporę dla dalszych podbojów dokonywanych przez Węgrów. Kilkukrotnie przebudowywana warownia straciła wszelką wartość obronną w XVIII w., po pożarze wywołanym przez piorun i serii kozackich napaści.

13.0 km od centrum

Całoroczne, niezwykle rozwinięte centrum sportowo-rerkeacyjne. Czorsztyn-Ski to przede wszystkim stacja narciarska, z 8 wyciągami różnego typu, 10 urozmaiconymi trasami zjazdowymi i trasą biegową o długości 5 km. Latem na stokach śmigają rowerzyści, uruchamiany jest kilometrowy tor saneczkowy, park linowy w dawnym kamieniołomie i plaża nad Jeziorem Czorsztyńskim.

13.3 km od centrum

Sportowy park rozrywki dla miłośników aktywnego wypoczynku. Podstawowe trasy parku linowego ABlandia w Rytrze mają niespełna 2 kilometry długości - a do tego dochodzi szereg atrakcji dodatkowych. Dla turystów przygotowano 5 torów przeszkód, tyrolską trasę zjazdową, specjalną strefę zabaw dla dzieci, zorbing, kule wodne, a także basen z łódeczkami dla najmłodszych.

13.6 km od centrum

Zabytkowa świątynia z XIV wieku, pełna wspaniałych dzieł sztuki sakralnej. Pierwotnie kościół św. Bartłomieja Apostoła w Niedzicy prezentował styl gotycki, jednak na przestrzeni dziejów jednonawowy przybytek z kamienia zyskał sporo barokowych elementów. W środku warto zwrócić szczególną uwagę na rokokowy ołtarz główny oraz gotycki tryptyk z hagiografią patrona.

13.6 km od centrum

Centrum sportów zimowych i rekreacji na stokach Jastrzębiej Góry w Beskidzie Sądeckim, na obszarze Popradzkiego Parku Krajobrazowego. RyterSki Raj w Rytrze funkcjonuje od 2005 roku i zapewnia w zas...

15.8 km od centrum

Przepiękny akwen, powstały po wybudowaniu na Dunajcu zapory przeciwpowodziowej i elektrowni wodnej. Prace trwały od 1964 do 1997 r. Jezioro Czorsztyńskie ma ok. 1100 ha powierzchni, jego głębokość dochodzi do 50 m, a maksymalna pojemność sięga 234,5 mln m³ wody. Spacery po tamie, rejsy statkami i wędkarstwo to najważniejsze atrakcje, które zbiornik dał turystom.

18.8 km od centrum

Prywatna, niezwykle bogata kolekcja etnograficzna, wzbogacona eksponatami Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu. Muzeum Lachów Sądeckich w Podegrodziu powstało dzięki Zofii i Stanisławowi Chrzęstowskim, którzy od lat ‘20 XX w. zbierali przedmioty związane z lokalną kulturą ludową. Z czasem wystawy wzbogaciły o dokumentalne zdjęcia i eksponaty archeologiczne.

20.3 km od centrum

Bezcenny zabytek sakralny, wpisany na listę UNESCO. Kościół w Dębnie pod wezwaniem św. Michała Archanioła zbudowano w XV w., przybytek wyróżnia się liczbą dawnych dzieł sztuki. Najważniejsza jest kunsztowna polichromia na drewnie, najstarsza zachowana w całości w Europie. Szczególną wartość ma też gotycko-renesansowy tryptyk na ołtarzu głównym.

25.4 km od centrum

Ambitny cel dla doświadczonych turystów, godny polecenia wszystkim wytrwałym miłośnikom górskich wędrówek oraz piękna przyrody. Wybierając się na słowacką stronę Tatr, z pewnością warto odwiedzić spiskie osady i zabytki, uzdrowisko Stary Smokowiec, największą stalaktytową grotę - Jaskinię Bielską czy też Tatrzańską Łomnicę z kolejką linową.

26.0 km od centrum

Instytucja prezentująca historyczno-kulturalne dziedzictwo sądecczyzny. Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu od 2018 roku swój główny gmach ma w dawnym Banku Austro-Węgierskim, klasycystycznym zabytku z 1912 r. Wystawy stałe to galeria prac malarza Bolesława Barbackiego i prezentacja historii miasta z lat 1867-1945. Muzeum ma jeszcze 6 filii w regionie.

26.5 km od centrum

Wystawa prac “sądeckiej kapłanki sztuki”, połączona z ekspozycją “Starych wnętrz mieszczańskich”. Galeria Marii Ritter w Nowym Sączu mieści się w zabytkowej, zbudowanej na przełomie XVIII i XIX w. kamienicy. Wewnątrz na turystów czeka m.in. mnóstwo obrazów wykonanych w najróżniejszych technikach, rysunki, rzeźby oraz kunsztowne meble i elementy dekoracyjne.

26.6 km od centrum

XV-wieczny zabytek przystosowany na potrzeby Muzeum Okręgowego. Dom Gotycki w Nowym Sączu zbudowano ok. 1448 roku, po połączeniu 3 osobnych budynków. W aktualnej architekturze budowli widać zarówno elementy późnośredniowieczne, jak też renesansowe i barokowe. Na stałych wystawach można obejrzeć m.in. dworsko-pałacowe pamiątki oraz malarskie dzieła sztuki.

27.6 km od centrum

Duży, 20-hektarowy skansen z kilkudziesięcioma regionalnymi zabytkami. Sądecki Park Etnograficzny podlega pod Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu, a można tutaj obejrzeć m.in. kilka typów wiejskiej zabudowy, świątynie 3 różnych wyznań, dworek szlachecki z XVII w. czy kilka tematycznych wystaw. Latem w parku organizowane są rozmaite imprezy folklorystyczne.

28.3 km od centrum

Podróż w czasie do przełomu XIX i XX wieku. Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu to oddział Muzeum Okręgowo, z wiernie zrekonstruowanym rynkiem małej miejscowości w stylu typowym dla regionu i tamtego czasu. Są tutaj m.in. warsztaty rzemieślnicze - wszystkie stosownie wyposażone - remiza strażacka, karczma, domy mieszczańskie czy reprezentatywny ratusz.

Szczawnica atrakcje turystyczne 2022, ciekawe miejsca

Zestawienie atrakcji turystycznych w Szczawnicy i okolicy. Opisy, historia, ceny, galerie zdjęć, dane teleadresowe, odległości od centrum i miejsca noclegu, możliwość zaplanowania dojazdu, oceniania i dodawania komentarzy. Popularne atrakcje Szczawnicy i ciekawe turystycznie miejsca warte odwiedzenia w 2016 w Szczawnicy i okolicy. W tym właśnie miejscu znaleźć można wygodną, rozbudowaną listę z możliwością sortowania atrakcji w Szczawnicy według różnych kategorii. Atrakcje na rok 2022 styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień.

Zobacz: atrakcje dla dzieci Szczawnica.