Czorsztyn-Ski

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Całoroczne centrum rekreacji na stokach góry Wdżar (767 m n.p.m.) na styku Pienin i Gorc, o szerokim wachlarzu atrakcji dla miłośników aktywnego wypoczynku. Czorsztyn-Ski w małopolskich Kluszkowcach to przede wszystkim stacja narciarska - otwarta na samym początku 2000 roku i od tego czasu systematycznie rozbudowywana.

W sezonie 2017/18 ośrodek posiadał 2 kolejki krzesełkowe (dwu- i czteroosobową, o przepustości odpowiednio 1200 i 2400 osób na godzinę),4 wyciągi orczykowe i 2 taśmowe wyciągi dla dzieci i początkujących narciarzy. Na obszarze Czorsztyn-Ski wytyczono 10 stoków narciarskich o zróżnicowanym poziomie trudności:

  • 3 zielone (b. łatwe) o długości 25-100 metrów
  • 5 niebieskich (łatwe i średnie) o długości 400-1100 m
  • 2 czerwone (trudne) o długości 900 m każda

Niektóre z tras posiadają sztuczne oświetlenie, pozwalające na jazdy wieczorne i nocne. Infrastrukturę stacji narciarskiej Czorsztyn-Ski uzupełniają jeszcze wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, punkt serwisowy, 3 lokale restauracyjne (o charakterze regionalnych, karczm góralskich),licencjonowana szkółka narciarsko-snowboardowa oraz akcesoria niezbędne do organizacji zawodów narciarskich - np. w ramach imprezy integracyjnej. Warto również wspomnieć o niespełna 5-kilometrowej pętli narciarstwa biegowego wokół szczytu Wdżar. Gospodarze Czorsztyn-Ski chwalą zwłaszcza wspaniałe widoki na wszystkie 4 strony świata.

Kiedy stopi się ostatni śnieg, na stoki i wyciągi (krzesełkowe) w Kluszkowcach wkraczają rowerzyści. W okolicy przebiega kilka tras turystycznych, zaś na miłośników ekstremalnych odmian kolarstwa czeka specjalny Joy Ride Bike Park - kompleks torów do downhillu, free ride’u oraz tzw. A-line’u, w sumie 4 podstawowe ścieżki i szereg wariantów dodatkowych. Poza tym do dyspozycji turystów są letni tor saneczkowy (1 km długości),kameralny park linowy w starym kamieniołomie (możliwa również wspinaczka skałkowa) oraz ścieżka edukacyjna prowadząca przez dawne wyrobiska skalne, prezentująca unikalną strukturę geologiczną.

Czorsztyn-Ski posiada również własny hotel ze strefą SPA & Wellness i zapleczem konferencyjnym, a także mały ośrodek… nad pobliskim Jeziorem Czorsztyńskim. Z wypożyczalnią rowerów wodnych i kajaków, trawiasto-piaszczystą plażą, boiskiem do siatkówki i dziecięcym placem zabaw.

Mini przewodnik

Całoroczne, niezwykle rozwinięte centrum sportowo-rerkeacyjne. Czorsztyn-Ski to przede wszystkim stacja narciarska, z 8 wyciągami różnego typu, 10 urozmaiconymi trasami zjazdowymi i trasą biegową o długości 5 km. Latem na stokach śmigają rowerzyści, uruchamiany jest kilometrowy tor saneczkowy, park linowy w dawnym kamieniołomie i plaża nad Jeziorem Czorsztyńskim.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja