Muzyczna Owczarnia

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Przez cały rok, w Jaworkach, niedaleko Szczawnicy, w przystani dla artystów nazywanej „Muzyczną Owczarnią” (Jaworki 18 a). Mają miejsce ciekawe wydarzenia. Projekt narodził się w 1997 r., kiedy Pan Wieńczysław Kołodziejski kupił starą owczarnię z polan pasterskich i przeniósł ją na swoją parcelę. Po adaptacji i modernizacji Muzyczna Owczarnia rozpoczęła działalność jako szczególne miejsce pracy twórczej. Odbywają się koncerty rockowe, bluesowe, jazzowe, country i inne, grane przez wyśmienitych wykonawców polskich i zagranicznych.

Wystąpili tam m.in.: Nigel Kennedy, Jan Ptaszyn Wróblewski, zespoły Kałe Bała, Carrantouhill, Kroke, Jarosław Śmietana Kwartet i wielu innych, znakomitych muzyków. Sława „Muzycznej Owczarni” sprawiła nawet, że w Jaworkach kupiło sobie mieszkania lub działki wielu światowej klasy artystów jak: Nigel Kennedy, Jarosław Śmietana czy Bernard Maseli.

Mini przewodnik

Kultowe w pewnych kręgach miejsce na muzycznej mapie Polski. Klub o niezwykłej atmosferze powstał w 1997 r. w zrekonstruowanym budynku owczarni, przeniesionym z pienińskich polan pasterskich. Nie ma jednego profilu, koncerty i artyści prezentują różne gatunki. W Muzycznej Owczarni grały takie tuzy jak Nigel Kennedy, Jarosław Śmietana Kwartet czy Carrantouhill.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja