Muzyczna Owczarnia

Przez cały rok, w Jaworkach, niedaleko Szczawnicy, w przystani dla artystów nazywanej „Muzyczną Owczarnią” (Jaworki 18 a). Mają miejsce ciekawe wydarzenia. Projekt narodził się w 1997 r., kiedy Pan Wieńczysław Kołodziejski kupił starą owczarnię z polan pasterskich i przeniósł ją na swoją parcelę. Po adaptacji i modernizacji Muzyczna Owczarnia rozpoczęła działalność jako szczególne miejsce pracy twórczej. Odbywają się koncerty rockowe, bluesowe, jazzowe, country i inne, grane przez wyśmienitych wykonawców polskich i zagranicznych.

Wystąpili tam m.in.: Nigel Kennedy, Jan Ptaszyn Wróblewski, zespoły Kałe Bała, Carrantouhill, Kroke, Jarosław Śmietana Kwartet i wielu innych, znakomitych muzyków. Sława „Muzycznej Owczarni” sprawiła nawet, że w Jaworkach kupiło sobie mieszkania lub działki wielu światowej klasy artystów jak: Nigel Kennedy, Jarosław Śmietana czy Bernard Maseli.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Kultowe w pewnych kręgach miejsce na muzycznej mapie Polski. Klub o niezwykłej atmosferze powstał w 1997 r. w zrekonstruowanym budynku owczarni, przeniesionym z pienińskich polan pasterskich. Nie ma jednego profilu, koncerty i artyści prezentują różne gatunki. W Muzycznej Owczarni grały takie tuzy jak Nigel Kennedy, Jarosław Śmietana Kwartet czy Carrantouhill.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz