Schronisko na Przehybie

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Placówka Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Beskidzie Sądeckim. Schronisko na Przehybie nieopodal Szczawnicy znajduje się na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego w paśmie Radziejowej, na wysokości 1175 metrów nad poziomem morza. I co chyba najważniejsze dla turystów, w miejscu gdzie krzyżuje się kilka ciekawych szlaków w górach.

Jeśli chodzi o zaplecze noclegowe schroniska na Przehybie, posiada ono 45 łóżek. Do dyspozycji turystów są pokoje dwu-, trzy-, cztero-, pięcio- i sześcioosobowe oraz przyległe pole namiotowe. Rzecz jasna w przypadku braku wolnych miejsc turyści mają możliwość rozłożenia śpiworów na podłodze. Na miejscu są też bufet, ognisko i siłownia, ponadto gospodarze mogą zorganizować kolonie dla dzieci i młodzieży (zimą połączone z kursem jazdy na nartach),najróżniejsze imprezy okolicznościowe, rowerowe i piesze rajdy, a nawet warsztaty fotograficzne.

Szczawnicę i schronisko PTTK na Przehybie bezpośrednio łączą dwa szlaki: niebieski i zielony, zresztą w pewnym punkcie nachodzące na siebie. Pod względem trudności obie trasy są porównywalne - liczą niespełna 9,5 kilometra, suma podejść to odpowiednio 793 i 786 metrów, a szacowany czas ich przejścia to nieco ponad 3 i pół godziny.

Już przy schronisku na Pohybie wędrowcy mają do wyboru 5 kolejnych odnóg szlaków. Zieloną w kierunku Jazowiska i Gołkowic, żółtą do Starego Sącza, niebieską do miejscowości Rytro oraz dwa warianty czerwone. Zachodni w kierunku Krościenka nad Dunajcem lub wschodni do Rytra przez szczyty Wielkiego Rogacza, Niemcowej oraz schronisko Kordowiec. Oczywiście pomysłów na wycieczki spod schroniska na Przehybie jest znacznie, znacznie więcej.

Mini przewodnik

Baza PTTK w paśmie Radziejowej, na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego w Beskidzie Sądeckim. Schronisko na Przehybie leży na wysokości 1175 m n.p.m., w pobliżu węzła szlaków turystycznych, co czyni z niego świetną bazę wypadową na górskie wycieczki. Na potrzeby turystów przygotowano m.in. 45 miejsc noclegowych, bufet i ofertę na imprezy okolicznościowe.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja