Wędkarstwo

Wody Dunajca a także wpadających do niego, górskich potoków, dla odwiedzających Szczawnicę i jej okolice wędkarzy, którzy traktują swą pasję może bardziej jako rekreację niż sport, to prawdziwy raj.

Dunajec stanowi wszak najpopularniejsze łowisko muchowe w naszym kraju. Występuje w nim pokryty czarnymi i czerwonymi kropkami pstrąg potokowy, mająca brązowawy lub zielonkawy grzbiet, większa od pstrąga głowacica oraz srebrzysty za młodu lipień.

Zalew w Czorsztynie to zupełnie odrębny temat i powinien być przeznaczony dla poławiaczy szczupaków i dorodnych okoni. Tutaj wolno łowić tylko około w pasie ok. 4 km wzdłuż granicy ze Słowacją, dalej rozpościera się Pieniński Park Narodowy. Tam, gdzie Park się kończy, w Szczawnicy zaczyna się znowu woda wędkarska.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Szczawnica-Zdrój to godna polecenia destynacja również dla miłośników wędkarstwa, a to dzięki bogactwu Dunajca. Bodaj najbardziej pożądaną zdobyczą jest pstrąg potokowy, łowiony “na muchę”. A są jeszcze przecież lipienie, głowacice… Warto też wybrać się na wody Jeziora Czorsztyńskiego dla szczupaków i okoni - nie wolno jednak łowić w granicach Parku Narodowego.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz