Arena Narciarska Jaworki - Homole

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Miłośnicy białego szaleństwa, poza Palenicą, mogą pojeździć w gminie Szczawnica także we wsi Jaworki obok wąwozu Homole na Arena Narciarska Jaworki - Homole. Głównym wyciągiem jest tutaj całoroczna, ponad 600-metrowa kolej linowa - z dwuosobowymi krzesełkami w liczbie 81, co przy prędkości 2,5 m/s daje przepustowość 1200 osób na godzinę. Na tym stoku różnica poziomów wynosi 116 m, zaś średnie nachylenie 19%.

Poza koleją linową w Arenie Narciarskiej Jaworki - Homole znajdują się również 2 wyciągi talerzykowe: "Storczyk" oraz "Krokus". Pierwszy z nich ma 200 metrów długości przy 25-metrowej różnicy wzniesień i wydajności na poziomie 700 os./h. Natomiast parametry drugiego to 120 m długości, 30 m różnicy poziomów oraz przepustowość 700 os./h. Infrastrukturę stacji uzupełniają jeszcze tor saneczkowy, platforma widokowa, lokale gastronomiczne, szkółka narciarska, a także serwis i wypożyczalnia sprzętu.

Na obszarze Areny Narciarskiej Jaworki pod Szczawnicą wytyczono 7 tras narciarskich o łącznej długości 3,6 kilometra. Z pewnością każdy znajdzie tutaj wariant w sam raz dla siebie - większość odcinków jest stosunkowo łagodna i prosta (trasy niebieskie),ale są też fragmenty wymagające (czerwone) i arcytrudne (czarne). Warto zwrócić szczególną uwagę na homologowaną przez Polski Związek Narciarski trasę slalomową z zainstalowanym na stałe systemem pomiaru czasu oraz przeznaczone dla fanów jazd ekstremalnych snow park z przeszkodami i "surową", nieratrakowaną strefę free-ride.

Arena Narciarska Jaworki posiada także szereg atrakcji na wiosnę, lato i jesień, kiedy nie ma żadnych szans na opady śniegu. Od kulturowego wypasu owiec i wizycie w bacówce - z obowiązkową degustacją góralskich serów - przez dużą wiatę grillową (z opcją imprezy integracyjnej przy muzyce regionalnej),rozbudowany plac zabaw dla dzieci, trawiaste boisko do siatkówki, aż po barowe gry zręcznościowe oraz monsterrollery. Te ostatnie to nic innego, jak hulajnogi przystosowane do zjazdów po trudnym, pełnym wybojów terenie - co widać przede wszystkim po rozmiarze kół, pneumatycznych oponach oraz tarczowych hamulcach.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja