Kolej krzesełkowa na Palenicę

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Kto raz się nią przejechał, niechybnie poleca to samo wszystkim swoim znajomym. Wszak czteroosobowa kolej krzesełkowa „Palenica” (jej dolna stacja znajduje się w centrum miasta, nieopodal Dworca PKS i przystani, do jakiej zawijają tratwy kończące w mieście spływ Dunajcem) wywozi swych podróżnych na szczyt wznoszącej się na południe od miasta Palenicy (722 m n.p.m.),skąd widoki rozpościerają się na Pieniny z Trzema Koronami (982 m) i Sokolicą (747 m) a przy dobrej pogodzie i Tatry.

Kolej ma długość 780 m, pokonuje różnicę poziomów 263 m i może przewieźć 2200 osób/h. Przejażdżka nią trwa zaledwie 3 min., ale warto z niej skorzystać, zwłaszcza jeśli ktoś ma zamiar ze szczytu powędrować sobie w pienińską dal.

Mini przewodnik

Całoroczny wyciąg, z którego chętnie korzystają narciarze, rowerzyści, górscy wędrowcy oraz wszyscy turyści, którzy mają ochotę na 3-minutową przejażdżkę. Trasa kolei na Palenicę ma nieco ponad 780 metrów długości (przy 263 m różnicy poziomów),w ciągu godziny obsługuje maksymalnie 2200 pasażerów. Ze szczytu (722 m n.p.m.) rozciągają się wspaniałe górskie widoki.

Blogi

Kolej krzesełkową na Palenicę warto zapisać na wideo – może się tym zająć KM Studio filmowanie wesel Wrocław


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja