Schronisko Durbaszka

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Pełna nazwa to Górski Ośrodek Szkolno-Wypoczynkowy “Pod Durbaszką” w Jaworkach, stanowiący zamiejscową filię Młodzieżowego Domu Kultury “Dom Harcerza” z Krakowa. Tak po prawdzie to obiekt ma więcej wspólnego z ośrodkiem kolonijnym niż klasycznie pojmowanym schroniskiem turystycznym w górach, jednak strudzonym wędrowcom z pewnością nikt nie zatrzaśnie drzwi przed nosem.

Aktualnie (czerwiec 2018) Górski Ośrodek Szkolno-Wypoczynkowy “Pod Durbaszką” dysponuje osiemdziesięcioma sześcioma miejscami noclegowymi, w pokojach mieszczących od 3 do 6 osób. Miłośnicy spania “na glebie” będą niepocieszeni, gdyż gospodarze nie przewidują takiej możliwości - przed przyjściem do schroniska należy odpowiednio wcześnie zarezerwować pobyt/nocleg. Cały obiekt posiada system ogrzewania i rozbudowane zaplecze sanitarne.

Oczywiście goście mają do dyspozycji również bufet i restaurację, serwującą posiłki z domowej kuchni. Na terenie schroniska Durbaszka w Jaworkach funkcjonuje również sala dydaktyczno-konferencyjna. Z kolei na przyjemny relaks pozwalają świetlica, sala kominkowa, plac dziecięcych zabaw, boiska do siatkówki plażowej i koszykówki oraz wiata z miejscem na ognisko. Zimą, przy sprzyjających warunkach, uruchamiany jest wyciąg narciarski. O wspaniałych widokach na Pieniny, Gorce Beskid Sądecki oraz Tatry już nie wspominając.

GOSW “Pod Durbaszką” powstała na miejscu dawnej bacówki, którą ze względu na upadek spółdzielni przerobiono na bazę dla harcerzy. Swego czasu przy schronisku Durbaszka funkcjonował stały punkt ratowniczy GOPR-u.

Mini przewodnik

Górski Ośrodek Szkolno-Wypoczynkowy “Pod Durbaszką”, który po wielu zmianach ma więcej wspólnego z obiektem kolonijnym niż klasycznym, górskim schroniskiem. Na turystów, głównie dzieci i młodzież, czeka tutaj 86 miejsc noclegowych, domowa kuchnia i parę różnych sposobów na relaks. Schronisko Durbaszka powstało na bazie dawnej bacówki, przerobionej na bazę harcerską.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja