Słowacki Spisz

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Wizyta w Czerwonym Klasztorze może, a nawet powinna stać się motorem do dalszej eksploracji słowackiego Spiszu, który inaczej niż po polskiej stronie tworzą nie tylko wsie jak pobliski Czerwony Klasztor, ale i wspaniałe miasta takie jak niedaleka Stara Lubowla, Kieżmark, Poprad czy Lewocza - wszystkie hojnie obdarzone przez historię zabytkami światowej klasy.

W położonym najbliżej Szczawnicy, bo oddalonym od niej zaledwie 23 km na południowy zachód, spiskim miasteczku Stara Wieś Spiska nie ma może zbyt wiele do zobaczenia poza sięgającym XIV w. kościołem i dawnym układem urbanistycznym, lecz warto się tam na chwilę zatrzymać. Wszak miejscowość była m.in. świadkiem spotkania w 1411 r. Zygmunta Luksemburskiego z Władysławem Jagiełłą, a poza tym… pod względem ilości mieszkańców jest trzecim, najmniejszym miastem na Słowacji.

Mini przewodnik

Niebywale atrakcyjny turystycznie region, pełen różnego rodzaju zabytków najwyższej, bo światowej klasy. Spisz to kraina historyczna w Karpatach Zachodnich. Jej słowacka część jest zdecydowanie większa - do szczególnie wartych polecenia miejscowości należą Stara Wieś Spiska, Poprad, Kieżmark, Stara Lubowla, Lewocza czy też słynny Czerwony Klasztor.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja