Sylwestrowe tańce!

Wielu z nas nie ma w sobie mistrza tańca - i na imprezach, aby wyjść na parkiet, potrzebuje zachęty. Często w postaci piwa lub dwóch. Został jednak miesiąc - może warto trochę potrenować, aby w czasie ostatniej balangi 2014 mieć kilka asów w rękawie? Mamy dla was kilka propozycji, co warto wziąć pod uwagę:

  1. Breakdance. Bardzo agresywny i wymagający styl tańca, opierający się na ewolucjach takich jak stanie na rękach czy salta. Jeśli kiedykolwiek trenowałeś sporty typu parkour lub inne wymagające rozciągania i ewolucji w powietrzu - ten taniec jest dla Ciebie!
  2. Smooth Dance. Taniec który każdy rozpoznaje po ruchach Michael’a Jacksona - jego wizytówką jest moonwalk. Taniec ten opiera się na ruchach bardzo płynnych, imitujących “falowanie” ciała. Jeśli jesteś szczupłą, gietką osobą - nadajesz się idealnie!
  3. Hip-hop dance. Na pewno widziałeś jeden z filmów z serii “Step Up”. Większość tego, co robią aktorzy w nim to właśnie hip-hop dance, oczywiście z domieszkami takich styli jak breakdance. Wystarczy podejrzeć kilka bardziej znanych scen z filmu i po prostu je powtarzać - łatwo wykreujemy własny styl. I szybko będziemy mogli popisać się umiejętnościami wśród ludzi.

Jeśli spodobał Ci się jakikolwiek z tych tańców, polecamy zapisać się do jakiejś szkoły tańca - nawet w miejscowościach typowo turystycznych znajdziecie takie szkoły, więc uczyć się możecie również wtedy, kiedy pokój w pensjonacie już dawno jest przez was zajęty.

Oczywiście możecie poszukać własnego stylu a nawet wynaleźć nowy. Nic nie stoi na przeszkodzie - taniec przychodzi z serca, wszyscy mogą się go nauczyć, jeśli tylko chcą. Jeśli w czasie słuchania muzyki latają Ci nogi, a sam rwiesz się do tańca - to znak, że masz w sobie to coś. Pozostaje tylko zacząć lekcje, a potem jechać w Polskę by pochwalić się nowymi umiejętnościami - polecamy wam świetne miejsca do tego!

Dodano: 2014-12-05

						
												

Komentarze (0)

Dodaj komentarz