Szczawnica pensjonaty, hotele

(1)

Szczawnica hotele

Wśród hoteli w górach w Szczawnicy-Zdroju nie ma może największych światowych marek, mimo to narzekających na komfort pobytu w tutejszych obiektach tej kategorii nie będzie wielu. Hotel to niejako z definicji gwarancja wysokich standardów, nawet kiedy obiekt nie otrzymał czterech gwiazdek. Wypoczynek w takim miejscu z pewnością pozwoli w pełni się zrelaksować i nabrać nowych sił przed powrotem do codziennych zmagań z szarą rzeczywistością.

Całkiem kolorowe skojarzenia powinny budzić wnętrza w hotelach w Szczawnicy. Nie ma przy tym obawy o kłującą po oczach pstrokaciznę. Wystrój każdego szanującego się obiektu skomponowany jest z zachowaniem elementarnego smaku. Wprawdzie wątpliwe jest, by gustowne, klasyczne bądź modernistyczne aranżacje przekonały do siebie absolutnie wszystkich gości, to w hotelowych pomieszczeniach trudno będzie dopatrzeć się rażących błędów i zaniedbań.

Najprawdopodobniej pierwszą rzeczą, na którą zwraca się uwagę zaraz po wejściu do pokoju hotelu w Szczawnicy, czy jakimkolwiek innym mieście, będzie łóżko. Najpierw ocena “pi razy oko”: czy miejsca będzie wystarczająco, by wszyscy śpiący nie musieli dokonywać cudów gimnastyki, by uniknąć spadnięcia w środku nocy? Następnie osobista inspekcja miękkości materaca. Na koniec, po ciężkiej podróży albo pierwszym dniu zapoznawczym z pienińskim uzdrowiskiem - wygodny sen.

Niemal równie ważne jest, by mieć co robić, kiedy pogoda za oknami skutecznie zniechęca do wyjść na miasto lub górskich wypraw. Właściwie każdy hotel w Szczawnicy-Zdroju zapewnia swoim gościom pewne rozrywki. W pokojach - własnym, czasami we wspólnym dla wszystkich salonie - można wykorzystać takie rzeczy jak dostęp do nielimitowanego i darmowego internetu, sprzęt hi-fi oraz telewizory z podłączonymi odtwarzaczami DVD czy konsolami do gier. Niczym oryginalnym nie są także bary.

Co bardziej reprezentatywne hotele w Szczawnicy posiadają także własne obiekty różnego typu. Basen, a nawet rozbudowany i pełen atrakcji aquapark pozwoli zrelaksować się odczuwalnie efektywniej niż przesiadywanie w choćby najwygodniejszym fotelu. Tym bardziej, jeśli można skorzystać z sauny, jacuzzi i zabiegów rodem z cenionych ośrodków SPA&Wellness. Również obecność kompleksowo wyposażonych kręgielni bądź siłowni nie będzie wielkim zaskoczeniem.

Kolejnym istotnym punktem jest zaplecze gastronomiczne. Mało kto decydując się na hotel w Szczawnicy zakłada, że wszystkie posiłki będzie przygotowywał sobie i swoim bliskim samodzielnie. W kwestii żywienia nie tyle zdaje się na umiejętności i doświadczenie kucharzy, co raczej oczekuje od szefa kuchni wszystkiego, co tylko najlepsze dla podniebienia. Menu, zwyczajowo zawierające trochę potraw regionalnych, krajowych i trochę egzotycznych smaków z różnych zakątków świata, pozwoli zamówić sobie coś dobrego.

Jak chyba wszystkie obiekty noclegowe, tak i hotele w Szczawnicy-Zdroju prezentują różne poziomy. Najprościej się w nich zorientować przez rzetelne porównanie cen. Warto także przejrzeć opinie klientów o konkretnym miejscu, zanim złoży się i opłaci rezerwację. Wybór nieprzesadnie drogiego hotelu pasującego osobistym preferencjom, nie powinien stanowić wyzwania niemożliwego.