Szczawnica domki letniskowe

(0)
Wybierz termin pobytu
Wybierz termin pobytu
2 dorosłych, 0 dzieci
Nie odnaleziono

Brak obiektów spełniających kryteria.

Szczawnica domki letniskowe

Klasyczne domki letniskowe w Szczawnicy-Zdroju nie należą do wyjątkowo rzadkich widoków. W kraju (i za granicą podobnie) jest całkiem sporo turystów, którzy ponad luksusy wielogwiazdkowych hoteli, pensjonatów oraz ośrodków typu SPA&Wellness, cenią sobie kameralną, przyjazną atmosferę i bliskość natury. Kto w końcu absolutnie nigdy nie marzył o wybudowaniu własnego domu w zacisznej wsi?

Domek letniskowy w górach w Szczawnicy-Zdroju może stanowić jego urlopową, całkiem udaną namiastkę. Większość tego typu obiektów w mieście i jego najbliższych okolicach, leży w pobliżu lasów, górskich szlaków i objętych ochroną przyrodniczo cennych obszarów, gdzieś na obrzeżach lub nawet poza granicami miejscowości. Dzięki takiej lokalizacji goście dysponują znakomitym punktem wypadowym na dłuższe wycieczki. Również odległość do pozostałych atrakcji uzdrowiska nie powinna być na tyle znaczna, by zupełnie uniemożliwić cieszenie się nimi.

Choćby z tego względu, że duża część właścicieli domków letniskowych w Szczawnicy umożliwia wypożyczenie sprzętu sportowego. W skład takiego wyposażenia wchodzą nie tylko narty, kijki, wszelkich typów piłki, rakiety tenisowe i badmintonowe, albo rozkładane na niewąskim trawniku ogrodowe baseny oraz trampoliny, ale przede wszystkim rowery. Dzięki nim można w dobrym tempie dotrzeć właściwie wszędzie. Warto wspomnieć także o pobliskich stadninach koni, w których na miłośników jeździectwa oczekują wierne wierzchowce.

Niestety nie zawsze aura sprzyja aktywnemu spędzaniu czasu. Fatalna pogoda to jedna z niewielu okoliczności, które potrafią wymusić na urlopowiczach siedzenie wewnątrz czterech ścian. Domki letniskowe w Szczawnicy mogą (acz nie zawsze muszą) zapobiegać nużącemu wpatrywaniu się w okno. Dostęp do internetu przez sieci WiFi nie jest już ekstrawagancją. Dużo wcześniej w takich miejscach zadomowiły się radia i telewizory, wcale regularnie z dodatkowym osprzętem w rodzaju odtwarzaczy płyt czy konsol. Nie warto też zapominać o starych dobrych, papierowych książkach, które często czekają na półkach i regałach.

Oczywiście nie każdy domek letniskowy w Szczawnicy ma na stanie dokładnie to samo co wszystkie pozostałe. Całkiem sporo, już na pierwszy rzut oka, może coś na ten temat powiedzieć proponowana cena za nocleg. Zazwyczaj zamyka się w kilkudziesięciu złotych od osoby za dobę - co oznacza przedział od 20 do 99zł. Znalezienie odpowiedniej oferty, pasującej tak pod względem warunków, jak i wysokości kosztów, nie będzie zadaniem niewykonalnym.

Osiedla domków letniskowych w Szczawnicy-Zdroju spodobają się szczególnie rodzicom z gromadką dzieci i grupkom przyjaciół, którzy zdecydowali się na wspólny wyjazd. Zwyczajowy ogród z grillem i ławkami sprzyja integracyjnym imprezom pogłębiającym znajomość. Po nieodłącznych w takich okolicznościach kilku głębszych, niezbędne będą wygodne łóżko i łazienka, by wziąć zimny lub ciepły prysznic. Przyda się także jakiś aneks kuchenny do przygotowania solidnego posiłku. Można zaryzykować stwierdzenie, że wszystkie domki letniskowe w Szczawnicy spełniają te, było nie było podstawowe, wymagania.