Schroniska Górskie w Szczawnicy

(3)
1.4 km od centrum

Zbudowana w 1989 przez lokalne PTTK Bacówka pod Bereśnikiem - niedaleko centrum Szczawnicy, a jednocześnie na progu “prawdziwych gór” Beskidu Sądeckiego. Na turystów czeka m.in. 51 łóżek w 7 pokojach - a dodatkowo “gleba” i pole namiotowe - domowa kuchnia, ognisko, różne imprezy i wspólne łazienki. Krótko rzecz ujmując: górskie schronisko w starym, dobrym stylu.

6.7 km od centrum

Baza PTTK w paśmie Radziejowej, na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego w Beskidzie Sądeckim. Schronisko na Przehybie leży na wysokości 1175 m n.p.m., w pobliżu węzła szlaków turystycznych, co czyni z niego świetną bazę wypadową na górskie wycieczki. Na potrzeby turystów przygotowano m.in. 45 miejsc noclegowych, bufet i ofertę na imprezy okolicznościowe.

5.3 km od centrum

Górski Ośrodek Szkolno-Wypoczynkowy “Pod Durbaszką”, który po wielu zmianach ma więcej wspólnego z obiektem kolonijnym niż klasycznym, górskim schroniskiem. Na turystów, głównie dzieci i młodzież, czeka tutaj 86 miejsc noclegowych, domowa kuchnia i parę różnych sposobów na relaks. Schronisko Durbaszka powstało na bazie dawnej bacówki, przerobionej na bazę harcerską.